1% dla Marysi

wizytywoka 1 procent 2015

Dane do rozliczenia deklaracji podatkowej

W PIT należy wpisać KRS FUNDACJI JAŚ I MAŁGOSIA 0000127075
W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY wpisz #452 Maria Wawrzyniak
O Marysi w skrócie 🙂
Marysia to mądra, odważna, ciekawa świata, piękna trzylatka! Jest też pracowita, ponieważ aby osiągnąć to co jej rówieśnikom przychodzi naturalnie musi spędzić wiele godzin u różnych terapeutów. Jednak Marysia nie narzeka, zawsze wita wszystkich z ogromną radością, rozsyła uśmiechy i jest iskierką, która rozweseli każdego. Marysia ma Zespół Downa, niedoczynność tarczycy, niedosłuch, wadę wzroku. To utrudnia jej rozwój psychoruchowy, który jest wolniejszy niż u rówieśników. Jednak wiemy, że różnorodna rehabilitacja oraz dieta i suplementy pozwalają jej pięknie się rozwijać. Obecnie najważniejszy jest dla nas rozwój mowy i wszechstronne wspieranie Marysi na tym polu. Dzięki zebranym w zeszłym roku środkom z 1% udało nam się sfinansować wiele terapii oraz turnus logopedyczny, a także zakupić materiały edukacyjne. Marysia od września chodzi do przedszkola, gdzie niesamowicie uczy się od rówieśników.
Będziemy wdzięczni za przekazanie także w tym roku 1% Państwa podatku. 

Dziękujemy za wszystkie odpisy 1%. To dla nas wielka pomoc.
Chciałabym również wyjaśnić jak działa taka procedura z naszego punktu widzenia. Podatnik rozlicza PIT do końca kwietnia. Urzędy skarbowe gromadzą dane i przekazują do końca sierpnia Fundacji informacje, ile cała Fundacja dostała pieniędzy. Później, po kilku tygodniach spływa informacja o podziale środków dla każdego dziecka (czyli suma waszych odpisów na Marysię). I tak pod koniec września wiemy jaką kwotą dysponujemy. Fundacja nie pobiera od nas żadnych opłat manipulacyjnych (taka sytuacja zależy od fundacji, nasza nie pobiera), ale mamy na wydanie tej kwoty rok, później pieniądze przechodzą „na konto” fundacji.
Nie dostajemy tych pieniędzy do ręki czy na konto. Najpierw wydajemy swoje pieniądze (na leki, rehabilitację, itp…), bierzemy fakturę i przedstawiamy ją w Fundacji. Jeśli uznają, że poniesiony przez nasz koszt był rzeczywiście istotny z punktu widzenia leczenia i terapii, to refundują nam fakturę. Zatem podatnik może być spokojny, że pieniądze zostaną dobrze wydane.
Marysia ma subkonto w Fundacji Jaś i Małgosia, która prowadzi serwis http://www.1000dzieci.pl/452-maria-wawrzyniak

Istnieje również możliwość wpłaty darowizny na potrzeby rehabilitacji na konto Fundacji 88124025391111001027660745
Fundacja Jaś i Małgosia
Tatrzańska 105, 93-279 Łódź
W tytule przelewu należy wpisać  # 452 Maria Wawrzyniak .

Dziękujemy za Waszą pomoc!!!

Marysia 2Marysia 1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s