W ostatnim czasie w 3 tygodnikach ukazały się artykuły o Zespole Downa. Taki wysyp 🙂

Wszystkie są bardzo ciekawe, pokazujące Zespół Downa w pozytywnym, ciepłym świetle. Ukazują może nieróżową codzienność, ale pozytywne aspekty życia rodzin, w których jest dziecko z trisomią. Ja najbardziej jestem pod wrażeniem dzisiejszego wywiadu z 21-latką ze Szczyrku, który ukazał się w „Newsweeku”. (choć bardzo nie lubię tego tygodnika, dziś się skusiłam na zakup i nie żałuję)
Z wywiadu wyłania się po prostu szczęśliwa, młoda dziewczyna!
Artykuł w najnowszym numerze pt.”Nie tylko jeden chromosom więcej”. (niestety nie jest dostępny on-line)
(aktualizacja 6.05.2013 artykuł już dostępny on-line http://spoleczenstwo.newsweek.pl/nie-tylko-jeden-chromosom-wiecej,103653,1,1.html)
Natomiast w poprzednim numerze „Gościa Niedzielnego” ukazał się artykuł „Ta co była u Lisa” o Kai Godek. Skrót  tu http://gosc.pl/doc/1514691.Ta-co-byla-u-Lisa
Pani Kaja opowiada o swoich przeżyciach z czasu ciąży i o starania o ustawę antyaborcyjną. Tu też ukazuje nam się przede wszystkim szczęśliwa mama.
W lutym w „Przekroju” pojawił się artykuł „Jesteśmy rodzicami kosmity”, skrót tu http://www.przekroj.pl/artykul/983503.html

I znowu rodzice, którzy się bardzo starają, mają lepsze i gorsze chwile, ale w materiale przede wszystkim widać ich optymizm i miłość.

Na pewno ostatnio jestem bardziej wyczulona, jeśli gdzieś pojawia się coś o Zespole Downa. Jednak mam wrażenie, że jest tego więcej, że rodzice, przyjaciele i same osoby z ZD wychodzą, mówią o sobie, bez lukrowania, ale prawdziwie o tym, że może nie jest to życie najłatwiejsze, ale szczęśliwe.
Fantastyczne świadectwo!

Reklamy