Marysia dostała ostatnio zestaw zabawkowych naczyń. A co! W końcu jakaś dziewczyńska zabawka. Oczywiście ma to swój wymiar edukacyjny: uczymy się nazw naczyń, owoców i warzyw, czasowników związanych z jedzeniem i gotowaniem. Najczęściej dzieci bawią się na „sucho”, ale czasem można poszaleć. Mam taką kaszę do zabawy, której w zeszłym roku używaliśmy tak: https://cudzycia.wordpress.com//?s=sensoryczna&search=OK

A teraz kaszę można „pogotować”. Te zabawy nadal odbywają na na ograniczonej przestrzeni łazienki, bo inaczej w życiu bym po nich nie posprzątała. Ale doświadczenia i doznania super. Polecam!
DSC_1237Cały czas wytrwale bawimy się domanowo, przede wszystkim różnymi bitami encyklopedycznymi. Dziś tylko mały pogląd, mam nadzieję, że uda mi się opowiedzieć Wam o wszystkim. Ostatnio sporo dostaliśmy lub sami porobiliśmy materiałów na karty i bity.
DSC_1240Mamy tu karty z muzykami, malarstwem, owocami i warzywami, rodziną. Do tego uczymy się samogłosek i podpisywania prostych obrazków. A obrazek z bałwanem jest z serii obrazków do słówek angielskich. Dzieci najczęściej siadają na naszej okrągłej huśtawce ikeowej i bujając się słuchają, pokazują, a przede wszystkim  bawią się.

Reklamy