W Łodzi dzieje się! Pomysły powstawały spontanicznie, ale są bardzo konkretne! Zapraszamy!
Informacje za Łukaszem Głowackim, tatą Antosia i dziennikarzem:

Msza święta, film o miłości do dzieci z zespołem Downa, happening w Pasażu Schillera i akcja informacyjna w szpitalach – to elementy łódzkich obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Rozpoczną się 21 marca w samo południe w łódzkiej katedrze Mszą świętą.

Liturgii ( o godzinie 12:00 w katedrze) będzie przewodniczyć abp Władysław Ziółek, emerytowany metropolita łódzki, który wygłosi również homilię. W przygotowanie liturgii zaangażowani będą ludzie z zespołem Downa oraz ich rodzice (przeczytają pierwsze czytanie i modlitwę wiernych, będą śpiewać psalm i zajmą się ministranturą).
Po Mszy, w podziemnej sali multimedialnej, wyświetlony będzie krótki film „Życie jest piękne 21”, prezentujący historię rodzin wychowujących dzieci z zespołem Downa. „Obok zdjęć i filmów z badań USG pokażemy codzienne życie naszych pociech i naszą miłość do nich” – mówią organizatorzy.
O godz. 14.00, w Pasażu Schillera, odbędzie się happening z udziałem osób z zespołem Downa. Zaplanowany jest taniec hip-hop, bezpieczna szermierka Go-Now, występy muzyczne oraz konsumpcja ciastek własnego wypieku.
Tego dnia ruszy też akcja informacyjna w łódzkich szpitalach i poradniach. Na specjalnym, bardzo kolorowym plakacie, pojawią się imiona rodziców i dzieci z zD oraz ich numery telefonów i adresy mailowe wraz z zachętą do kontaktu. „Kiedy ktoś dowiaduje się, że jego dziecko ma zespół Downa, bardzo potrzebuje rozmowy z kimś, kto już wcześniej przeszedł przez ten trudny, początkowy czas. Chcemy, żeby kontakt do kilku takich osób znajdował się pod ręką w tych miejscach, w których jest najbardziej potrzebny” – tłumaczą organizatorzy akcji.

Organizatorem łódzkich obchodów jest Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa w Łodzi, a ogólnopolską akcję koordynuje Koalicja 21. Patronat medialny sprawują „Gazeta Wyborcza”, Redakcja Katolicka TVP Łódź i Radio Plus Łódź.

A my dziś wystąpiliśmy w radiu Plus. Niedługo będzie dłuższa audycja, a dziś dość krótka, ale bardzo konkretna. (w tle słychać moje dzieci, a występuję ja i Ania, mama Wiktora)
http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/88804/wsparcie_dla_rodzicow_dzieci_z_zespolem_downa

Reklamy