Cały czas wymyślamy nowe pomoce edukacyjne, inspirujemy się internetem, wskazówkami terapeutów, obserwujemy co Marysi jest teraz potrzebne. Wymyślamy inne wersje ten samej zabawki dla Jasia.
Oto w skrócie.
Kupiłam kształty. Małe, kolorowe. Służą do segregowania kolorów, powoli do segregowania kształtów. Jaś układa z nich obrazki. Można je też wykorzystać do motoryki małej. W platonkę wbijamy patyczki do szaszłyków. Jaś nakłada na to makaron rurki (dla Marysi jeszcze zbyt precyzyjne). A Marysia nakłada małe kształty.

DSC_1323   DSC_1337

Seria „Moje pierwsze słowa”. Niektóre obrazki poskanowałam, zalaminowałam. Mam po 4 sztuki każdego obrazka. Marysia ćwiczy dokładanie, szukanie, segregowanie wg zasady „taki sam” . Jasiowi układam sekwencje i on układa swoje.

DSC_1325

Motoryka mała. Własnoręcznie zrobiona skarbonka: puszka po kawie, otwór i wrzucamy guziki.

DSC_1340

Wkładanka. Same walce. Ćwiczymy rotację rączki, znajdowanie, gdzie jest jeszcze puste miejsce. Dzieło Dziadka.  🙂

DSC_1331

Kolorowanka dla Jasia znaleziona na wyprzedaży z tanią książką. Duże obrazki do kolorowania. Grube czarne linie są wypukłe, więc można ją „wyczuć” kredką i trudniej jest wyjechać na linię. Jaśkowi się podobało, ślicznie pokolorował.

DSC_1333

Malowanie rękami. Dla Jasia wyzwanie, ale podbało mu się. Marysia maluje całą sobą. Na dużą tackę (wielka pokrywka od pudła ikeowego) wylewam farbę plakatową (taką z butelki). Bawimy się rączkami, później dosypujemy kaszę, brokat, makaron (zmienia się faktura), kawałek foliówki, dmuchamy w to rurką, rysujemy patyczkami. Później odciskamy łapki na kartonie. Ufff nawet nie ubrudziliśmy wszystkiego wokół.

DSC_1350 DSC_1342 DSC_1365

DSC_1367

DSC_1372

Ćwiczymy dwie ręce. Marysia bez problemu nakłada kółka na stojącą wieżę, więc żeby utrudnić i zmobilizować dwie rączki do pracy dajemy do ręki kijek, który trzeba trzymać jedną ręką, (bo sam nie stanie) a drugą nakładać kółka. Aby kółka nie spadały u podstawy jest nałożone wieczko od mleka modyfikowanego, więc pierwsze kółko ma się na czym zatrzymać

DSC_1393

Przymierzamy się do nawlekania dużych koralików na sznurek. Dla Jasia prościzna, Marysia próbuje.

DSC_1394

Forma na muffinki. Marysia dostaje piłeczki i szuka, gdzie jest jeszcze pusto. To samo można robić z platonką po jajkach i kasztanami. 🙂
DSC_1300

Reklamy